Kurumsal.TV

Çuhadaroğlu Halka Arz edildi, sonuçların analizi

Çuhadaroğlu Halka Arz edildi, sonuçların analizi

25 Ocak 2019 08:24

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş., Halka Arz için en kötü dönem sözünün aksine, ticarette hiçbirşey için kötü dönem yoktur sözünü ıspatlamış bir işlem bence, buna göre kısaca analiz edecek olursak:

Geçen Cuma günü talep toplayan Cuhadaroglu Halka Arz sonuclari belli oldu, endeks tarihinin dip seviyesi olan 70 Binde iken olduğunu hatırlatmak isterim;

18,5 Milyon nominal bedelli pay 2 TL den satıldı, 24,4 Milyon nominal talep geldi. Yani %32 daha fazla talep topladı, kasasına 37 Milyon TL nakit giriş oldu. Talebi doğru okuyabilse idi fiyat da girecek para da daha yüksek olacaktı.
Konsolide(Çuhadaroğlu Çelik Metal + Çuhadaroğlu Alüminyum) 9 Aylık 164 Milyon TL ciroda 26 Milyon Faaliyet karı elde etmiş yıl sonu olarak bakınca, 2014 kapanışı 173 Milyon Aktif toplamı var.


Detaylı analizleri, Çuhadaroğlu diğer verileri paylaşınca yapabiliriz, bu verilere göre şirket değeri 142,5 Milyon TL kabul edilmiş oldu, çok ciddi iskonto yapmış 200 Milyon TL den erken açılma adına buraya düşmüş, fiyat buna rağmen 142,5 Milyon TL çıkmış.

9 Aylık Mali tablolara göre Şubat ayına kalması, geç kaldığını gösteriyor, Haziran veya Şubat sonuçları erken çıkan firmalarda, Ekim başı-Aralık ayı veya en geç Ocak başı çok uygun bir takvim.

Herşeye rağmen şirketi, tüm yöneticileri ve özellikle patronları tebrik ediyorum, vizyon-sabır ve herkesin piyasayı beklediği dönemde çalışmanın karşılığını görmüşler, kriz bekleyerek zamanını geçirenler aksine 37 Milyon TL kasalarına para koymuşlar, helali hoş olsun.

 

#finansman #finans #denetim #iç denetim #Davos #bağımsız denetim #Financial #muhasebe #due dilligence #bağımsız denetim şartları #bağımsız denetim kriterleri #doğuş bektaş #Halka Arz #Yabancı Yatırım #Fon #Özel pazar #Gelişen İşletmeler Piyasası #Gip #Melek Yatırımcı #venture Capital #denetim #sınırlı denetim #konkordato #Borsa #Borsa İstanbul #Bist #Spk #yabancı yatırımcı #yabancı ortak #yurtdışı finansman #yabancı finansman #refinansman #finansman savaşları