Kurumsal.TV

Finansa ulaşmanın en kolay yolu

Finansa ulaşmanın en kolay yolu

25 Ocak 2019 09:28

Şirketler Finansmana ulaşmak için her türlü yolu deniyorlar. Aslında işin temel matematiği bilinirse, ara yollar ve kestirmeler bulunacaksa da sistematik bir şekilde bulunmuş olur.

İnfografikte belirtilen her balon için detaylı sorular ve çalışmalar mümkün. Ancak, temelde makro seviyede bir şirketin Finansmana giden yol haritası aşağıdaki gibi olacaktır.
 
 
Yurtdışı Finansman arayan şirketler, bunun bir hazırlık süreci olduğunu, belirli prosedürleri ve danışmanlıkları almadan boşa zaman harcanacağını kabul etmedikçe etrafında gördüğü herkese "şu faiz oranında ve şu kadar yıl ödemesiz kredi ayarlayabilir misin"sorusunu sormaya devam edecekler.

 

#finansman #finans #denetim #iç denetim #Davos #bağımsız denetim #Financial #muhasebe #due dilligence #bağımsız denetim şartları #bağımsız denetim kriterleri #doğuş bektaş #Halka Arz #Yabancı Yatırım #Fon #Özel pazar #Gelişen İşletmeler Piyasası #Gip #Melek Yatırımcı #venture Capital #denetim #sınırlı denetim #konkordato #Borsa #Borsa İstanbul #Bist #Spk #yabancı yatırımcı #yabancı ortak #yurtdışı finansman #yabancı finansman #refinansman #finansman savaşları #ipo