Kurumsal.TV

Tübitak-Borsa İstanbul işbirliği ve Gong Töreni

Tübitak-Borsa İstanbul işbirliği ve Gong Töreni

17 Mart 2016 08:04

Bist Özel Pazar ile Tübitak arasında iş birliği protokolü bugün imzalandı. Bu işbirliği özellikle yeni fikirler ve girişimciler için çok önemli fırsatlar içeriyor.

Tübitak adına konuşma yapan TEYDEB Başkanı Mehmet ASLAN “Girişimcilik sertifika programı yaptığı gibi Yükselen Girişimlere de destekler sunuyor. Teknogirişim Sermaye Destek Programı ile; girişimcilerin yenilik odaklı iş fikirleri, teknoloji ile  potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından halihazırda ilerleyen aşamalara kadar destekleniyor. Burada amaç, nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabete açık ürün ve hizmetleri geliştirebilen yeni firmalarının oluşturulmasıdır.” diye konuştu.
 
 
 
Program kapsamında girişimcilik eğitimi yanında üretim deneyimi olan rehberler ile girişimciye teknik konularda sağlanmaktadır.
 
Borsa İstanbul ise, Abaküs Bağımsız Denetim ve SMMM A.Ş. gibi akredite ettiği aracılar ile de Finansal, ticari ve idari konularda destek sağlamaktadır. Bist Özel Pazar Müdürü Sn. Recep Bildik Bey ile Abaküs Bağımsız Denetim ekibi fırsatlardan bahsederken, Sn. Bildik "Bu toplantılar çok önemli, bilgilendirmelere devam etmek gerekiyor"dedi.
 
 
Toplantıda konuşma yapan Bist Özel Pazar Müdürü Sn Recep Bildik, ilk yaşını doldurmasına rağmen platformun 2015 yılında 6 şirkete Yatırımcı bulduklarını ve 20 Milyon TL üzerinde fon sağladıklarını belirtti.
 
Tübitak, ortalama yıllık 200 şirkete destek sağlarken, Bist Özel Pazarda üye sayısı 500'e yaklaşmış bulunuyor.
 
Bist Özel Pazar, cirosu 500 Bin TL ile 100 Milyon TL arasında olan şirketlerin, hiçbir prosedür olmadan ve SPK mevzuatına tabi olmadan hisse senetlerini satabildiği bir pazar. 

 

#finansman #finans #denetim #iç denetim #Davos #bağımsız denetim #Financial #muhasebe #due dilligence #bağımsız denetim şartları #bağımsız denetim kriterleri #doğuş bektaş #Halka Arz #Yabancı Yatırım #Fon #Özel pazar #Gelişen İşletmeler Piyasası #Gip #Melek Yatırımcı #venture Capital #denetim #sınırlı denetim #konkordato #Borsa #Borsa İstanbul #Bist #Spk #yabancı yatırımcı #yabancı ortak #yurtdışı finansman #yabancı finansman #refinansman #finansman savaşları #ipo #ak bağımsız denetim