Kurumsal.TV

TED Konferansları ve Yapay Zeka

TED Konferansları ve Yapay Zeka

01 Mart 2019 14:00

İlk kez TED konferanslarında, 1992 yılında Apple şirketinde Yapay Zeka kavramını ortaya atan Kai-Fu Lee'nin konuşması.

Yapay Zekanın sahibi ABD olarak öngörülüyor ve yeni çağda keşif döneminin geçilip uygulama dönemine girildiği vurgusu yapılıyor. 

Çin'in bu alandaki yatırımlarının etkileyici ve sürekli gelişen bir şekilde ilerlediği görülüyor. (Bu cümle ile Çin'in, bu projenin uygulama merkezi olduğu itiraf edilmiş oluyor, labaratuarları: Çin)

Özellikle Sanayi devriminde, üretimin artışı ile işgücü ihtiyacı sürekli arttı, fakat Yapay Zeka ile her 5 yılda bir, birçok mesleğin yok olup ve binlerce insanın nasıl işsiz kalacağı grafiklerle anlatılmakta. 

Bununla birlikte Kai-Fu Lee, insanların çalışma hayatını önemlilik sırasının en üstüne yazmayı bırakacağı anlamına geldiği iddia ediliyor. Ek olarak da Sosyal alanda yeni meslekler oluşacağını düşünüyor.

 

  Google'ın fütüristi bilim insanı Ray Kurzweil'in yapay zekâ ve insana dair amaçladıklarını topladığı kitap da, amaçlanan 2. nesil insanı tarif etmekte. 

2045 yılına kadar planlanan projenin aşamaları dahi belirlenmiş vaziyette:

#finansman #finans #denetim #iç denetim #Davos #bağımsız denetim #Financial #muhasebe #due dilligence #bağımsız denetim şartları #bağımsız denetim kriterleri #Halka Arz #Yabancı Yatırım #Fon #Özel pazar #Gelişen İşletmeler Piyasası #Gip #Melek Yatırımcı #venture Capital #denetim #sınırlı denetim #konkordato #Borsa #Borsa İstanbul #Bist #Spk #yabancı yatırımcı #yabancı ortak #yurtdışı finansman #yabancı finansman #refinansman #finansman savaşları #ipo #yeni küresel sistem #küreselleşme #globalleşme #FED #faiz artışı #yenilenebilir enerji #organizasyonel yapılanma #TED #TEDx